Zapraszamy na spacer, podczas którego odkryjesz wszystkie rzeźby Gryfa i Jesiotra, podczas spaceru zbieraj punkty, dla pierwszych 10 osób, które odwiedzą wszystkie punkty mamy nagrody! Kolejność zwiedzania nie jest ważna, możesz zbierać punkty na przestrzeni kilku dni, życzymy dobrej zabawy!
Gryf wraz z jesiotrem to postacie znane ze szczecineckiego herbu. Pierwsza z nich nawiązuje do pomorskich książąt, władających przed wiekami ziemiami dzisiejszej północno-zachodniej Polski, druga zaś przez stulecia królowała w tutejszych wodach. Od niedawna na ulicach miasta możemy zobaczyć nowe wcielenia gryfa i jesiotra. Obaj, w bliskiej komitywie, brylują w humorystycznych scenkach, nawiązujących tematycznie do najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Szczecinka.
Rzeźby odlane z brązu, przedstawiające dwójkę herbowych przyjaciół pojawiły się w dziesięciu punktach w centrum miasta, nad jeziorem Trzesiecko, w Strefie Aktywnego Wypoczynku oraz przy siedzibie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, która odpowiadała za montaż figurek w przestrzeni miejskiej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest mieszkaniec Szczecinka, pan Gwidon Lewandowski, który zgłosił pomysł wykonania figurek do Budżetu Obywatelskiego, wykonawczynią zaś - artysta pani Zofia Pilich.
Naszą przygodę zaczynamy od Centrum Informacji Turystycznej, który znajduje się na deptaku. Tu dowiemy się jakie atrakcje i ciekawe miejsca zobaczymy podczas naszej miejskiej wędrówki.
Przed tak długim spacerem koniecznie trzeba się posilić w cukierni przy zabytkowym rynku.
Nad centrum Szczecinka góruje wieża neogotyckiego kościoła, z którym sąsiaduje piękny, zabytkowy budynek Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga.
Szczecinecki zamek z piętrowym pomostem i plażą to miejsce, gdzie koniecznie trzeba zatrzymać się na dłużej. Do efektownego widoku na jezioro Trzesiecko warto dodać nieco słodkich dodatków z zamkowej cukierni.
Wyciąg do nart wodnych przy plaży miejskiej nad jeziorem Trzesiecko jest najdłuższy w Europie. Latem licznie pojawiają się tu miłośnicy wakeboardingu, widowiskowych akrobacji i intensywnych wrażeń.
Tuż przy brzegach jeziora znajduje się kompleks sportowy złożony ze stadionu, boisk i kortów tenisowych, który pełni również rolę pola startowego dla balonów podczas corocznego Międzynarodowego Festiwalu Balonowego.
Plaża z pomostem przy wieży Bismarcka to nie tylko świetny punkt rekreacyjny, ale przede wszystkim miejsce, gdzie co roku młodsi i starsi fani mocnego brzmienia przybywają na heavymetalowe festiwale...
...A po intensywnej zabawie każdy marzy o tym by schłodzić się w błękitnej wodzie krytej pływalni.
"Kino Wolność" to gwarancja obejrzenia dobrego filmu w komfortowych warunkach. Po niedawnym remoncie sala kinowa należy do najnowoczęśniejszych w regionie.
Wycieczkę kończymy na ogromnym placu rekreacyjnym przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, przy ognisku nad wodą - oczywiście w znakomitym towarzystwie Gryfa i Jesiotra.