Upalny czwartek i gorąca zabawa!
Za nami czwarty dancing dla seniorów z cyklu "Spotkajmy się przy muzyce".
Nie można wyobrazić sobie lepszego początku lata i wakacji niż gorące, słoneczne popołudnie i dobra zabawa w klimatyzowanej sali. Tak właśnie było w Kronospan Design Center, gdzie już po raz czwarty osoby 60+ ze Szczecinka i okolicznych miejscowości spotkali się na integracyjnym wydarzeniu "Spotkajmy się przy muzyce". -Jego celem jest wspólna walka z wykluczeniem seniorów i osób samotnych. Tych, którzy niekoniecznie mają możliwości, żeby spędzić czas razem z innymi. Angażujemy ludzi, angażujemy społeczeństwo do tego, żeby się wspólnie dobrze bawili wyszli z czterech ścian, skrzyknęli się z przyjaciółmi, z kolegami, z koleżankami i żeby wspólnie mile, wspólnie spędzili czas - podkreśla Marcin Maziakowski, dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku.
"Spotkajmy się przy muzyce" to wydarzenie, które wpisało się w kalendarz wydarzeń na dobre. Dlatego jak zdradza Jakub Piniarski z firmy Kronospan, to nie jest koniec. -Myślę, że możemy uchylić z rąbka tajemnicy - gospodarowanie przez SAPIK jest na tyle dobre, że zostało nam środków na kolejną, przynajmniej jedną imprezę - deklaruje przedstawiciel Kronospanu, firmy, która w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu zwraca uwagę na potrzeby mieszkańców.
W trakcie dancingu nie zabrakło także akcentów edukacyjnych. Bon o wartości 5 tys. złotych otrzymała Maria Łangowska, prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który świętuje w tym roku 25-lecie swojego istnienia. Tym samym UTW będzie mógł rozwijać swoją działalność wśród mieszkańców Szczecinka.
Wydarzenie było także okazją do zapoznania mieszkańców z "Przystanią Czystej Energii" - projektem budowy elektrociepłowni CHP w Szczecinku, którą realizować będzie firma Kronospan.
Cykl "Spotkajmy się przy muzyce" to wydarzenie organizowane przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku dzięki finansowemu wsparciu Kronospan Foundation działającej na rzecz lokalnej społeczności.

